Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Aktualności


Akt zawierzenia Parafii Matce Bożej!

AKT ZAWIERZENIA PARAFII

 MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

21/22.11.2020 r.

 

W tym szczególnym dniu dziękujemy za 1. rocznicę Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Królowej Polski. Dziękujemy za ten czas 24 godzin szczególnej bliskości każdego i każdej z nas z Matką naszą w jej Ikonie Czarnej Madonny, która przypominała nam, że nie wystarczy patrzeć w czyste, zranione oblicze Matki, ale trzeba też, aby nasza Rodzina Parafialna wyczytała w Jej oczach wszystko, co jest potrzebne dla odnowy naszych sumień.

Maryjo, Bogurodzico Dziewico, Królowo Polski, błagamy o ratunek dla nas w dzisiejszym naszym trudnym doświadczeniu. Tobie zawierzamy całą naszą Rodzinę Parafialną, wszystkie jej stany i powołania: nas kapłanów, siostry zakonne Franciszkanki i wszystkich wiernych, którzy stanowią naszą parafię, zwłaszcza najuboższych i tych którym grozi bezrobocie. Te nasze prośby ośmielamy się przedstawić Tobie Najświętsza Maryjo Panno, która jesteś naszą Przedziwną Pomocą i Obroną, a Ty je przedstaw Synowi swojemu, tak jak przedstawiłaś trudną sytuację powstającej rodziny w Kanie Galilejskiej.

Bogurodzico Dziewico, Królowo Polski i nasza Jasnogórska Matko! Ku Tobie wznosi się dzisiaj nasza ufna modlitwa, która zespala serca nas wszystkich. Przyjmij godziwe pragnienia Twoich dzieci, którymi opiekowałaś się zawsze z macierzyńską troską. Twoimi jesteśmy i Twoimi pragniemy pozostać. Towarzysz nam w codziennej wędrówce naszego życia, bądź Przewodniczką, błagającą i niezwyciężoną Mocą.

Maryjo! Dzisiaj zawierzamy Tobie całe nasze życie, wszystkie nasze radości i cierpienia, wszystko czym jesteśmy i co posiadamy, całą naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami. Amen 

 


wsteczparafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska