Parafia œw. Anny

 Strona Główna
 Kontakt
 Kancelaria Parafialna
 Wspólnoty Parafialne
 Aktualności
 Linki
 Galeria
 Ogłoszenia parafialne
 Intencje Mszalne
 Historia
 Kalendarium
 Patron
 Msze św. i nabożeństwa

SONDY

Ogłoszenia Parafialne


                                                             Poznań, dnia   5.12.2021 r.

1. Dzisiaj przy wieńcu adwentowym przed ołtarzem zapłonęła druga świeca, bo to już druga niedziela Adwentu. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Po Mszach św. do godz. 12:30 włącznie przed kościołem są do nabycia: prasa katolicka, opłatki, sianko i świece Caritasu na wigilijny stół. Można je nabyć także w zakrystii i w biurze parafialnym.

3. Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w roratach, odprawianych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6:30, a z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

4. W dni powszednie codziennie po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o ustanie pandemii i adoracja do godz. 18:00.

5. Jutro wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Św. Mikołaj przygotował słodkie upominki dla dzieci, które rozda jutro po wieczornych roratach.

6. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. u nas będą o godz. 6:30, o godz. 9:30 i o godz. 18:00. Na wieczornych roratach zostaną poświęcone medaliki dzieciom komunijnym. Od godz. 12:00 do 13:00 przypada tzw. Godzina Łask! Czas ten najlepiej spędzić w Kościele, a jeśli nie ma takiej możliwości to przynajmniej w odizolowaniu od wszystkiego co może nam przeszkadzać. Modlitwę rozpoczynamy 3-krotnym odmówieniem Psalmu 50, a następnie mamy czas na odmówienie swoich ulubionych modlitw. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii w AKTUALNOŚCIACH.

7. W środę po Nowennie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. W czwartek o godz. 20:00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży.

9. W sobotę  o godz. 10:00 zbiórka ministrantów i kandydatów, a także próba chórku dziecięcego Annowe Nutki, o godz. 11:00 Oaza Dzieci Bożych, a od godz. 17:00 do 18:00 okazja do spowiedzi św.

10. Za tydzień w niedzielę o godz. 7:30 Msza św. z wymieniankami rocznymi za zmarłych. To także niedziela materialnej pomocy w utrzymaniu naszego kościoła, dlatego po Mszach św. można złożyć dobrowolną ofiarę na ogrzewanie.

12. Telefon dyżurny do chorych: 737-482-500.  

     ks. Marek Balcer – proboszcz

 parafia


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. ŚW. ANNY
ul. Limanowskiego 13
60-744 Poznań
tel. 61 22 30 130

Archidiecezja Poznańska